Девід Лодж
Англійський письменник

Англійський письменник, літературний критик, автор 16 романів, телесценаріїв, театральних п’єс та літературознавчих праць. Народився 28 січня 1935 року в Лондоні, Англія.

1952 року вступив до Лондонського університету, де отримав ступінь бакалавра мистецтв. Після навчання провів два роки в Королівському танковому корпусі. Згодом повернувся в Лондонський університет, де отримав ступінь магістра мистецтв, захистивши дисертацію.

Наприкінці 50-х працював викладачем англійської мови для Британської Ради. 1960 року він отримав посаду викладача в Університеті Бірмінґема. У серпні 1964 року разом із сім’єю виїхав у США, отримавши стипендію програми Гаркнесс. Спочатку жив в місті Провіденс, штат Род-Айленд, де викладав курс американської літератури в університеті Брауна, а через різ переїхав у Сан-Франциско, штат Каліфорнія1967 року успішно захистив докторську дисертацію. З цього ж року викладав англійську літературу в Бірмінґемському університеті, де 1976 року отримав ступінь професора. 1969 року був ад’юнкт-професором в Університеті Каліфорнії. 1987 року покинув академічну кар’єру задля літературної.

Автор романів «Глядачі» (1960), «Британський музей падає» (1965), «Переміна місць» (1975) «Світ тісний» (1980) та «Гарна робота» (1988), які складають кампусну трилогію, «Райські новини» (1991), «Терапія» (1995) «Голова істина» (1999), «Думки» (2001), «Автор, Автор» (2004), «Людина, що не підвелась та інші історії» (2011) та інших.

Член Королівського товариства літератури, лауреат премії Готорндена, Вітбредівскої премії, премії Фундації Комонвіл. Кавалера ордена мистецтва і літератури Франції. Його романи входили в список номінантів премії Британської співдружності, а також двічі у короткий список Букерівської премії — це були «Світ тісний» та «Гарна робота» із кампусної трилогії.

Живе у Бірмінґемі.

В бібліотеці
Переміна місць

Весела оповідь про університетське буття, інтелектуальну моду, шлюб, заздрість, дружбу. Британський викладач Своллоу й американський професор Запп беруть участь у програмі обміну між університетами. На цілий семестр вони міняються кабінетами, колегами, студентами. А коли події виходять з-під контролю, то й інтимним і приватним…