Джанет Вінтерсон
Англійська письменниця

Джанет Вінтерсон, англійська письменниця, народилася 27 серпня 1959 року в місті Манчестер, Англія. Після народження її удочерила сім’я консервативних п’ятидесятників. З дитинства жила в Акрінґтоні, графство Ланкшир. Навчалась у Вищій школі для дівчат в Акрінґтоні. У 16 років покинула дім через конфлікт з прийомними батьками, який відбувся, коли Вінтерсон публічно заявила про іншу сексуальну орієнтацію.

У 1965 році поступила в коледж Святої Катерини при Оксфордському університеті де вивчала англійську мову та літературу. Після завершення навчання переїхала в Лондон, де працювала в концертному залі  «Раундхаус», пізніше — у видавництві «Пандора прес». У 1985 році, коли їй було 26, опублікувала свій перший роман, «Апельсини — не єдиний фрукт», який отримав Вітбредівську премію як найкращий літературний дебют Великобританії.

Пізніші романи Данет Вінтерсон: «Човни для початківців» (1985), «Пристрасть» (1987), «Кохкаючись з вишнею» (1989), «Написане на тілі» (1992), «Дім мрій» (1998), «Догляд за маяками» (2004), «Вага» (2005), «Кам’яні боги» (2007), «Битва на Сонці» (2009), «Франкенштейн: історія кохання» (2019) та інші.

Колумністка видань «Таймс», «Гарперс Баззар»,  «Дейлі мейл», «Нью-Йорк Таймс», «Ґардіан», «Воґ» та інших. Лауреатка премії Джона Левеліна Різа за роман «Пристрасть» 1987 року; премієї Е. М. Форстера за роман «Кохкаючись з вишнею» 1989 року. У 2014 році відзначена Літературною премією Сент-Луїса. 2019 року її роман «Франкенштейн: історія кохання» було включено в довгий список лауреатів Букерівської премії.

Джанет Вінтерсон — Дама-командор Ордену Британської Імперії.

Викладачка письменницької майстерності в Манчестерському університеті.

Живе у  Спіталфілдс, околиці Лондонського Іст-Енду.В бібліотеці
Пристрасть

Анрі — наївний французький солдат армії Наполеона Бонапарта, зустрічає Віланель, загадкову венеціанку, й закохується в неї. Ця пристрасть штовхає його на безрозсудні пошуки пригод.