Борис Віан
Французький письменник

Борис Віан, французький письменник, драматург, перекладач, джазовий музикант і співак народився 10 березня 1920 в місті Віль-д'Авре. Навчався в Паризькій Центральній школі. Отримавши диплом інженера працював у Французькій асоціації стандартизації. Водночас з цим займався літературою та музикою.

Віан – автор літературної містифікації Вернона Салівана – вигаданого афроамериканського письменника. Під цим псевдонімом він написав кілька романів у жанрі нуар, хоча в кожному був вказаний лише як перекладач з англійської. Перший роман Віна під псевдонімом Салівана «Я прийду плюнути на ваші могили», опублікований 1946 року, став бестселером у Франції. Пізніші твори написані під цим іменем: «Всі мертві однакового кольору» 1947, «Знищимо всіх виродків» 1948, «Жінкам не зрозуміти» 1950.

Перекладав французькою твори Реймонда Чандлера, грав у джазовому оркестрі і був відомий перш за все, як джазовий музикант. Сьогодні найвідомішими творами Бориса Віана є його тетралогія «Шумовиння днів» 1946, «Осінь в Пекіні» 1947, «Червона трава» 1950 та «Серцедер» 1953.

Помер 23 червня 1959 року під час прем’єри фільму Я прийду плюнути на ваші могили» знятого за романом Вернона Салівана. Похований на кладовищі Віль-д'Авре.

Цитати:

«Виявляється, що насправді помиляються маси, а індивіди завжди мають рацію».

«На квіткових крамницях ніколи не буває залізних ґрат, адже ніхто не намагається красти квіти».

«Іноді кохання — це любити когось, хто тебе ніколи не полюбить».

«Навіть коли нічого не знаєш, все одно можна дещо з’ясувати за допомогою уяви».

В бібліотеці
Шумовиння днів

Це ніжна й поважна, комічна і гнітюча, чарівлива і незабутня історія кохання. Це казка епохи джазу,  кумедна і в’їдлива водночас, сповнена щастя і трагічності, феєрична й повна захвату.